Ruhsal Renginiz ve Hayatınızın Anlamı

2.543 Görüntüleme Hayatın İçinden 0 Yorum

KIRMIZI

Kırmızı  ağırlıklı  giyinen  insanlar, bizimle  ilgili  olsun  olmasın, çabuk  karar  verebilen insanlardır. Değişken  kişilikleri vardır  ve genellikle en son söyleyecekleri  sözü  en  başta  söylerler. Kırmızı giyen insanlar daima aktif olacaktırlar. Eğer aktifliklerini  kısıtlarlarsa, fiziksel hareketleri gergin  ve  sinirli  bir  hal  alır. Kendilerini ifade edemezlerse, çok negatif bir hal alırlar. Eğer kırmızı ailesinden renkleri seviyorsanız, aktivite ihtiyacında olduğunuzu bilmelisiniz.

Hayatınızdaki sevdiğiniz kişi, renkli giyinmeyi sevmiyorsa, renkleri göze batmadan giymeyi  öğrenmelisiniz. Bu onların durgun yönlerine yardımcı olacak ve aynı zamanda, gerginlik ve sinirli  hallerini azaltacaktır. Renkleri kullanırken insanları rahatsız etmemenin bir sürü yolu vardır: Beyaz giysimizin üzerine kırmızı veya pembe eşarp, kırmızı bir cep mendili, ceket, gömlek, elbise veya  bluzunuza iliştirilecek küçük kırmızı bir iğne, kırmızı çizgili beyaz veya  gri  giysiler gibi. Sevgi ortamları için pembe en iyi renktir ama aynı zamanda fiziksel gücümüzü azaltıcı bir etkisi de vardır, bunu unutmayın! Karşılaşmanız gereken insan çok sinirliyse, pembe giyin. Bu onun kabalığını  yumuşatacaktır. Fakat tamamen ortadan kaldırmaz. Sadece ortamın sinirlenecek kadar önemli  olmadığını düşünecektir. Pembe renk ortadan kaybolduğunda, bu kişiler yine eski hallerine dönecektir.

TURUNCU

Giysilerinde ağırlıklı olarak turuncu, şeftali rengi, somon ve kahverenginin bazı tonlarını tercih  eden insanlar, hareketi seven insanlardır. Genellikle sinirli ve içe kapanıktırlar. Bu bir çelişki gibi  görünüyor değil mi? Eğer bu insanlardan daha kıdemli değilseniz, onlara karşı nazik olduğunuzdan  emin olun. Sahip oldukları Enerji, kesinlikle pasif değildir. Sağduyulu olun! Aşilin zayıf noktasının  topuğu olduğu gibi, onların zayıf noktaları da sırtlarıdır. Turuncu giyen insanların çoğunun sırt  problemi vardır. Sabırsız olduklarından doğru şekilde eğilmeyi unurlar genelde. On durumun  dokuzunda sırtlarını geriye doğru atarlar. Bu noktada onlarla konuşabilirsiniz. Turuncu seven  insanların diğer bir özelliği de elleri ve bedenlerinin yaratıcılığının yüksek oluşudur. Ölçüm yetenekleri  iyi olan, hareketli bir düşünsel süreçleri vardır. Onları konuşarak ikna etmeye çalışmak yeterli  olmaz. Çünkü  dil  kullanımı konusunda oldukça iyidirler. Bazı zamanlar kırmmızı, konuşma için fazla  duygusal  kalır  ama  turuncu  öyle  değildir. Bununla birlikte harekete ihtiyaç duyduklarından yürürler, kollarını  sallarlar ve  bolca mimik kullanırlar. Denge sağlamak için en iyisi yeşil veya turkuaz giyin ya da kontrol  sağlamak için siyah.

SARI

Giyimlerinde sarı renk baskın olan kişilerin düşünsel yönleri kuvvetlidir. Bedenlerini nasıl  kullanacaklarını bilirler ama düşünsel yönlerini kullanmaya daha eğilimlidirler. Bazen başkalarını rahatsız edici derecede içe dönük, bazen de sessizliği özlenecek kadar konuşkan olurlar. İnce bir espri anlayışları vardır. Genellikle parlak bir görünüm sergilerler. Başkalarıyla ilişkilerinde detay bilgilerle ilgilenirler. Genelde her şeyi son dakikaya bırakırlar. Bununla beraber, kendilerine göre bir zaman sınırlaması da yaparlar... Pratiktirler, iyi yapılanmış ve iyi organize olmuşlardır. Eğer değişim yapacak kişiler arıyorsanız, sarı baskın giyinen kişileri tercih edin. Anlamlı cevapları, pratiklikleri ve günlük hayata dair mantıklı çözümleri ile size oldukça yararllı bir şekilde yardımcı olacaklardır. Eğer utangaç biriyseniz ve kendinizi ifade etmekte güçlük çekiyorsanız, sarı giymeye başlayın. Kısa bir süre sonra kendinizdeki değişikliği farkedebileceksiniz. Eğer zaten çok konuşkan biriyseniz ve bu özelliğinizi biraz frenlemek istiyorsanız, sarı, dikkatle kullanmanız gereken bir renktir. Sarı ve siyah kombinasyonlarında dikkatli olun. Bunlar saldırıya hazır savaşçıların renkleridir. Yine de kendini ifade edemeyen bir kişiliğe sahipseniz, sarı siyah kombinasyonları sizin için doktorun yazacağı ilaç kadar gereklidir.

YEŞİL

Yeşil giyen insanlar, genellikle dışa dönük, dengeli, iyimser, enerjik ve başarı odaklıdırlar. Yeşilin geniş bir açılımı olduğundan ayrı gruplarda incelmek gerekir.

Elma  Yeşili

Genellikle bu rengi giyen insanlar, dış dünyada stresli olmalarına yol açan ve iç dünyalarından kaynaklanan bir güvensizlik duygusuna sahiptirler. Ama bunu her zaman inkar ederler. Maddi çıkarları onlar için çok önemlidir. Yeşilden hoşlansın hoşlanmasın bu herkes için geçerlidir. Bu ihtiyaçları, kişiliklerinin bazı şeylerden yoksun bırakılmış olmasından kaynaklanır ve yeşil giyerek bunu telafi etmek isterler. Yeşilin bu tonundan hoşnut oldukları zaman, güvensiz hisstmeye deVam ederler. Bu renkleri giyen insanlarla karşılaştığınızda, onları oldukları pozisyondan uzaklaştırmaya çalışmalısınız.

Saf  Yeşil

Bu rengi giyenler, son derece iyimser, dışa dönük, hırslı ve istekleri için risk almaktan çekinmeyen insanlardır. Bilgi edinmek istiyorsanız, bu renkten çok fazla giyen kişleri tercih edin. Bu  rengi giydiğimizde daha iyimser hale geliriz. Bir iş için görüşmeye gidilirken bu rengin giyilmesi tavsiye edilir. Çünkü tüm işverenlerin istediği gibi, bu renk görüşme yapanı son derece iyimser hale  getirir. Saf  yeşil, kasları  gevşetir ve sakar hareketlerin ortaya çıkmamasını sağlar.

MAVİ

Mavi rengi giyenler, şıpsevdi ve yüzeyseldir ama  aynı zamanda da  hoş... Geleneksel  olmayan, kalabalığın bir parçası olmaya çalışan insanlardır. Gerektiğinde yalan söylemezler, sadece doğruyu saklarlar. Düşünceleri şöyledir: “Zorunlu değilseniz kimseyi incitmeye gerek yoktur.” Mavi rengi sevenler, duygularını arka planda tutarlar. Başkalarından çok kendilerine zarar verirler. Hiperaktif biriyseniz, mavi giymek sizi biraz sakinleştirebilir. Kırmızı katılırsa fiziksel aktivite artar, siyah ise yön kazandırır.

BEYAZ

Çok fazla beyaz giyen insanlar aşırı hassastırlar. Beyazın sağladığı koruyuculuk özelliğine ihtiyaç duyarlar. Çoğu zaman diğer agresif renkleri nötrleştiren, bir renktir. Kafanızda bir şüphe varsa, giyilecek en ideal renktir. Çoğunlukla beyaz giyen biriyle çalışıyorsanız, rahatlıkla her rengi giyebilirsiniz.

SİYAH

Siyah ağırlıklı giyen insanlar, genellikle motivasyonu yüksek, liderliğe ihtiyaç duymayan, güvenilir ve son derece sadık insanlardır. Yorgun olduğumuzda , siyah giymek bize destek sağlar. Bu rengi giyenler enerji dolu ve açık sözlüdürler. Siyah aynı zamanda bize yön verir. Gidebiliriz veya  kalabiliriz... Bu  bize  kalmıştır. Eğer sürekli fikir değiştiren biriyle çalışıyorsak, siyah ortamın dengeli olmasını sağlayabiliriz.

Arzu Kesçi’nin çevirisini yaptığı Nancy Ann’in “Ruhsal Renginiz ve Hayatınızın Anlamı” adlı kitaptan

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'ta Paylaş